Zamknięcie szeroko otwarte


W każdej przestrzeni przemysłowej, magazynie, zakładzie pracy czy sklepie są pomieszczenia, czy trakty komunikacyjne, które są często używane. Nierzadko przestrzeń taka stanowi jednocześnie uciążliwe sąsiedztwo dla pozostałych pomieszczeń, ze względu na przedostający się chłód bądź zanieczyszczenia. Montowanie drzwi w takich miejscach staje się niestety zupełnie niefunkcjonalne, ponieważ są kłopotliwą przeszkodą, kiedy takie przejście jest używane nie tylko przez pieszych pracowników, ale jest też drogą przejazdu np. wózków widłowych. W takich właśnie miejscach najlepszym rozwiązaniem okazują się kurtyny PCV.

Pomimo że rozwiązanie to, jest obecne na rynku już od dawna, nadal znajdą się firmy, dla których ta technologia zabezpieczania, jest nieznana, a stałaby się idealnym rozwiązaniem. Kurtyna na drzwi czy przejścia jest świetnym rozwiązaniem poprzez jej wszechstronne funkcje. Nie tylko pozwala na zapewnienie niezakłóconego ruchu w danym miejscu, ale stanowi skuteczną izolację termiczną, akustyczną. Świetnie sprawdzają się również w roli bariery dla wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Rozwiązanie to jest idealne do stosowania przy magazynach, gdyż nie blokują one w żaden sposób przejścia i zapewniają możliwość swobodnego poruszania się wózkami widłowymi czy paleciakami. Kurtyny są wykonane z odpornego i elastycznego tworzywa, który nie stanowi trwałej przeszkody jak drzwi, przez co pozwalają na bezproblemowe mijanie takiego zabezpieczenia, bez utraty jego funkcjonalności, a dodatkowo nie wymagają dodatkowej obsługi, jak różnego rodzaju bramy rolowane.

Kurtyna zamontowana w drzwiach lub przejściu wspomnianymi wyżej funkcjami mogą stanowić zabezpieczenie na o wiele wyższym poziomie. Mogą one bowiem zabezpieczać również przed szkodliwym promieniowaniem wytwarzanym przy spawaniu, a nawet być skuteczną barierą ograniczającą rozprzestrzeniania ognia. Stosowanie kurtyn jest korzystne dzięki szerokiej gamie funkcji, ale również oszczędnościach, jakie przychodzą z ich zastosowaniem. Od mniejszych wydatków na sprzątanie, poprzez niższe rachunki za ogrzewanie po oszczędnościach w przy ewentualnym pożarze, ale są również łatwiejsze w montowaniu i utrzymaniu. Wszystkie te zalety powodują, że właśnie to rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników i coraz szerszy rozgłos.

Kurtyna na drzwi: https://ekranypcv.pl/