TYNKI I ICH PODZIAŁ NA GRUPY.


Tynk jest warstwą, która jest wykonana z zaprawy, oraz gipsu. Tynk krótko mówiąc jest warstwą, która pokrywa powierzchnię zarówno ścian jak również sufitów zarówno na zewnątrz, oraz wewnątrz. Tynki Poznań maja za zadanie zabezpieczyć powierzchnię przed działaniem różnych czynników atmosferycznych. W przypadku zewnętrznych tynków jest to ochrona przez działaniem czynników w środku pomieszczeń może być to na przykład działanie pary wodnej. Tynki Poznań mają również za zadanie nadanie bardziej estetycznego wyglądu wszystkim elementom danego budynku.

Tynk jest również stosowany, jako tak zwana zaprawa pokładowa. Jest to zaprawa, która wymaga gładkiego podłoża, oraz jest bardzo powszechnie stosowana, jako tynk cementowy. Tynki tradycyjne stosuje się, jako tynki jednowarstwowe, które są tylko z grubsza wyrównane. Tego
typu tynki stosuje się w piwnicach, oraz pomieszczeniach gospodarczych. Tynki dzielą się na wewnętrzne, oraz zewnętrzne. Stosowane są tak powszechnie ze względu, na jakość, w jakiej zostały wykonane.