Projektowanie ogrodów – o czym pamiętać?


Czasami zdarza się, że mamy już część ogrodu dobrze zagospodarowaną, natomiast nie wiemy jak dokończyć naszą kompozycję, aby prezentowała się spójnie i harmonijnie. Zapraszamy zatem do naszego krótkiego poradnika, w którym przybliżymy zagadnienia związane z organizacją domowego otoczenia.
Jeżeli interesuje cię projektowanie ogrodów Katowice są miastem, w którym z pewnością znajdziesz coś dla siebie. To bardzo ważne, aby współpracować z osobą, która dobrze rozumie nasze potrzeby. Tylko wtedy mamy gwarancję tego, że nasz ogród będzie prezentował się imponująco i będzie też łatwy w pielęgnacji. Przecież nie chcemy spędzać zbyt długich godzin na podlewaniu i doglądaniu naszych roślin. Oczywiście warto pamiętać o regularności, ponieważ wtedy wszystko będzie wyglądało dobrze. Jeśli każdego dnia poświęcimy choćby parę minut na przycięcie krzewów, czy plewienie chwastów, na pewno nie dojdzie do zaniedbań. Dla wielu osób pewnym problemem jest trawnik. Trzeba go regularnie kosić. Kiedy posadzimy trawę, chwasty mogą utrudniać jej ukorzenianie się, dlatego wiele osób rezygnuje z dużych połaci trawników na rzecz nasadzeń kwiatów na przykład w rabatach.

Duża powierzchnia trawnika to nie tylko sporo koszenia, ale również konieczność nawadniania. Trawa potrzebuje sporo wody zwłaszcza podczas upalnych dni, a przecież wtedy oszczędnie chcemy gospodarować tym cennym dobrem. Jeśli więc planujesz zmianę w swoim ogrodzie najpierw zainspiruj się i poszukaj w internecie pomysłów, aby nieco powiększyć swoją wyobraźnię i też zdobyć wiedzę o rozwiązaniach dostępnych na rynku. Czasem to, co niedrogie sprawdzi się i będzie niezawodne przez długie lata. Jeżeli lubisz piękne kwiaty, z pewnością do gustu przypadną ci duże krzewy hortensji. Pięknie się rozrastają, a przy odrobinie zaangażowania odwdzięczą się imponującymi kwiatostanami. Oczywiście przyda się nawóz, który dostarczy tym roślinom wszystkich składników odżywczych. Nie bez zaznaczenia jest również kwasowość gleby. To właśnie ona wpływa na to, jaki kolor mają nasze hortensje. Możemy kupić niebieskie, różowe lub fioletowe, ale z czasem być może dostrzeżemy, że nieco zmieniają one swoją barwę. To właśnie zależy od tego, jaką mają glebę. Warto pamiętać o odżywkach, ale wszelkie nawozy trzeba stosować zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu. Jeżeli będziemy używać ich zbyt często możemy przekonać się, że nie służy to naszej roślinie.

Sprawdź: ogrody-projekty.pl