Powiększanie ust- jakie zagrożenia za sobą niesie?


Świat oszalał na punkcie pięknego wyglądu. Stąd teraz takim uznaniem cieszy się medycyna estetyczna. Ludzie robią operacje nosa, piersi, uszu, powiększanie ust. Z jednej strony jest to bardzo pożyteczne, ponieważ często zmienia naszą samoocenę oraz zapatrywanie na samego siebie. Ale jeśli jesteś w stanie zaakceptować się takim jakim jesteś może warto raz jeszcze przemyśleć tę decyzję. Zastanówmy się jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą medycyna estetyczna, głównie skupimy się na powiększaniu ust.
Niektórzy twierdzą, żeby być pięknem trzeba cierpieć. Jednak czy naprawdę tak jest? Niestety kiedy raz powiększysz usta, zazwyczaj potem wpadasz w błędne koło i robisz to coraz częściej i częściej. O ile jeden raz nie wpływa aż tak negatywnie na naszą skórę, to kolejne coraz większe dawki kwasu hialuronowego powodują szybsze starzenie się skóry. Wręcz mówi się, że skóra w okolicy staje się jak skóra na brzuchu kobiety po porodzie. A więc czy warto dobrowolnie tak się oszpecać?
Kolejną wadą jest migracja kwasu hialuronowego? Co to znaczy? Organizm naturalnie odrzuca ciało obce i przez to mogą powstawać nieestetyczne zgrubienia na wargach.
To tylko część skutków ubocznych, więc warto jeszcze raz przemyśleć to modne powiększanie ust.