Jak umeblować taras


Taras to przedłużenie salonu, często odgrodzony od niego tylko wielkimi oknami panoramicznymi, wciąż więc bardzo dobrze widoczny. Najlepiej więc, aby styl, w jakim zostanie urządzony, był nawiązaniem do stylu w salonie. Jeśli wnętrze naszego domu jest umeblowane nowocześnie, z wykorzystaniem dizajnerskich oryginalnych mebli, bądźmy konsekwentni wybierając zestaw wypoczynkowy na taras i kierujmy się tymi samymi zasadami. Oczywiście, to wcale nie muszą być meble z tego samego sklepu i jeszcze z jednej kolekcji. Raczej trudno by nam było takie znaleźć, ponieważ meble ogrodowe produkowane są z wykorzystaniem całkiem innych materiałów i zazwyczaj sprzedawane w innym miejscach.
Meble, które postawimy na tarasie, powinny być przede wszystkim wytrzymałe tak, by przez długie lata ich stan był nienaruszony. Oczywiście, przed najgorszymi warunkami atmosferycznymi, a więc głównie przed śniegiem i niskimi temperaturami, meble powinny być chronione. Czasami zwykłe nakrycie nie wystarczy i lepiej przenieść je do garażu.
Meble tarasowe powinny być wygodne i dać nam możliwość wygodnego ułożenia się na nich. Na tarasie lubimy ucinać sobie drzemki, podziękujemy więc sobie, jeśli na fotelu położymy miękką poduszkę. Jeśli planujemy na tarasie organizować spotkania towarzyskie i spożywać posiłki w rodzinnym gronie, musimy zadbać o odpowiednio duży stół z wygodnymi krzesłami. Jedzenie na kanapie, przy małym stoliku kawowym, nie jest dobrym pomysłem. Taki stolik wystarczy na wypicie kawy w towarzystwie sąsiadki i zjedzenie kawałka ciasta, ale już niedzielnego rosołu nie powinniśmy próbować jeść w ten sposób. Jeśli nasz taras jest odpowiednio przestronny, dobrym wyborem będzie kuchnia zewnętrzna. Uatrakcyjni ona nasze spotkania i imprezy w plenerze. Będziemy mogli organizować grille, na które jedzenie możemy przygotowywać wspólnie z gośćmi na świeżym powietrzu. Tam też będziemy mieli łatwiejszy dostęp do świeżych warzyw i owoców prosto z ogrodu, a także dopiero co ściętych ziół. Gotowanie na tarasie stanie się przyjemnością, zwłaszcza kiedy w ogrodzie zaczną kwitnąć rośliny,

Odwiedź nas na: qgesto.com/pl